Hemen Arayın! +90 216 366 70 91

Hizmetlerimiz

Basketbol saha zemin parke yapımı, Halı saha kurulumu, Basketbol Pota montajı, Işıklandırma sistemleri gibi tüm spor salonu kurulumu işlemleri.

Açık Basketbol Saha Kurulumu

Basketbol çoğunlukla kapalı spor salonlarında onyanır. Dikdörtgen biçiminde olan basketbol sahasının tabanı PVC kaplama ve Akrilik, EPMD malzemelerinden yapılır. Bu zeminlerin beton veya asfalt zeminlere göre bir çok avantajları vardır. Parke zeminlere göre ise oldukça ekonomiktir. Bu zeminler esnek ve yumuşaktır. Yumuşak olmasının avantajları sahada yer düşen sporcuların bu durumdan daha az zarar görmesidir. Aynı zamanda basketbol potunun yerde iyi bir şekilde sekmesini sağlar ve ayakkabıların kaymasını büyük ölçüde engeller.

Kapalı Basketbol Saha Kurulumu

Basketbol sahasınını yapmadan önce, tesisin inşa edileceği yeri ve iklim koşullarını göz önünde bulundurmak gerekir. Statiğini ve stabilizesini çıkararak, mevcut iklim koşullarına uygun dirençli bir yapı olmasını sağlamaktayız. Aynı zamanda kalite ve estetiğe gereken önemi vermekteyiz. Saha yapımlarında dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar vardır. Basketbol sahalarında en önemli konu yapılan sahanın ağır kış şartlarına (kar yağışı yüksek hızlı rüzgarlar) karşı dayanıklı olması ve proje statiğine uygun hareket etmesidir.

 

Açık Halı Saha Kurulumu

Halı saha maliyetini özellikle kullanılan suni çim malzemesi etkili olur. Suni çim kalınlığı ise en fazla 55mm olarak tercih edilmektedir. Çin kalınlaştıkça maç sırasında aşınmalara dayanma gücü artmaktadır. Yine de granüllerin ektisiyle aşınan suni çim halının 7 yılda bir yenilenmesi gerekiyor. Halı sahaların küçük olması nedeniyle genellikle 6 veya 7 kişilik takımlar maç yapabiliyor. Bu nedenle halı saha kurulumu yapılırken önerdiğimiz boyutlar 30m x 50 m’ dir.

Kapalı Halı Saha Kurulumu

Kapalı halı sahalarda tercihin en fazla PVC Kaplı çelik yapılarda yoğunlaşmaktadır. Çeliğin üzerine PVC malzeme kaplanarak saha zemini oluşturulur. Kapalı halı sahanın kalitesini ve dayanıklılığını kullanılan çeliğin kalınlığı da önemli rol oynuyor. Halı saha kurulum maliyetlerini etkileyen faktörler kullanılan çeliğin kalınlığı suni çim halı kalitesi alt yapı kapalı saha kurulumunda branda kalitesi elektrik malzemelerinin kalitesi tel ve ağların kalitesidir.

Tenis Kortu Kurulumu

Açık alan tenis kortu alt yapı asfalt ve beton olarak hazırlanmaktadır. Ayrıca toprak kort ve suni çim zeminlerde yapılmaktadır. Dünyada ve Türkiyede en fazla tercih edilen altyapı türleri beton ve asfalttır. Beton alt yapı için ayrı, Asfalt altyapı için ayrı sportif zemin kaplama alternatifleri mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Basketbol Ekipman Üretimi

Basketbol potaları basketbol panyaları ve benzeri basketbol malzemesi ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz buraya tıklayarak basketbol ekipmanlarımıza göz atabilirisniz.

Futbol Ekipman Üretimi

Futbol kaleleri ve benzeri Futbol malzemesi ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz buraya tıklayarak Futbol ekipmanlarımıza göz atabilirisniz.

Diğer Spor Ekipmanlarının Üretimi

 

Aklınıza gelebilecek tüm spor ekipmanlarını tek noktadan temin edebilirsiniz badmington basketbol hentbol tenis voleybol ve daha bir çok spor dalı için ekipman üretiyoruz tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayın.